CEZA AVUKATI

Ceza avukatı, ceza yargılamasının üç saca yağından biri olan savunmayı temsil eder. Herhangi bir ceza davası ile karşı karşıya kalmanız durumunda, iyi bir ceza avukatı ile çalışmanız önemlidir. Ceza yargılaması, hukuk mahkemelerindeki yargılamadan önemli ölçüde farklıdır.  Bu nedenle, ceza hukukunda uzmanlaşmış bir ceza avukatıyla çalışmanız yararınıza olacaktır.

Ceza davaları, kişinin öncelikle özgürlüğünden ve buna bağlı olarak tüm haklarından mahrum kalması ile sonuçlanabilecek bir dava türüdür. Bu nedenle, sıradan bir vatandaş olarak dava size basit olarak görünse bile, bunun ileride çok büyük olumsuz sonuçları olabilir. Siz masumiyetinize inanabilirsiniz ama bunu hukuka uygun olarak ispat etmediğiniz takdirde, aleyhinize bir sonuçla karşılabilirsiniz.

Ülkemizde ceza mahkemeleri, yoğun iş yükü nedeniyle gerçeği açığa çıkarmak için gereken derinlikli araştırmayı yapmamaktadırlar. Bu noktada, bu iş ceza avukatına düşmektedir. Bu nedenle, eğer bir ceza davasıyla karşı karşıyaysanız, alanında uzman bir ceza avukatından hukuksal destek almanızda büyük yarara vardır.

Ceza avukatı sadece suçlandığınız zaman değil, şikayetçi ya da bir suçtan zarar gören kişi olduğunuzda da menfaatlerinizi korumanız için önemlidir. Size karşı işlenen bir suç söz konusu olduğunda, şikayetin ilgili makamlara ulaştırılması, delillerin toplanması ya da toplanmasının sağlanması gibi işleri kendi başınıza yapamayacak olmanız bir ceza avukatı ile çalışmanız için önemli nedenlerdir.

Büromuz ceza ve özellikle de ağır ceza davalarına yoğunlaşmış ve bu alanda uzmanlaşmıştır.

Ceza Avukatlığı kapsamında sunduğumuz hizmetler özetle şunlardır:

Ceza Soruşturması aşamasında şüpheli müdafiliği veya mağdur, suçtan zarar gören vekilliği,

Her türlü ceza davasında sanık savunmanlığı veya katılan vekilliği,

Haksız yakalama, gözaltı, tutuklama veya aramadan dolayı maddi-manevi tazminat davası,

Ceza Hukukuna ilişkin Hukuki Danışmanlık Hizmeti